پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

اخبار

***سال 1400، سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها***
EN

خبر و رسانه

اخبار
گالری عکس
گالری فیلم
  • پرینت گرفتنپرینت
  • خبرنامهعضویت خبرنامه
  • RSSRSS
  • به اشتراک گذاشتن
​طرح احداث خط لوله 26 اینچ انتقال فرآورده های نفتی بندرعباس – مهرآران شتاب می‌گیرد
منابع مالی و ۲۵ هزار تن مواد اولیه مورد نیاز لوله در پروژه خط لوله بندرعباس - مهرآران تأمین شد
مجری پروژه احداث خط لوله بندرعباس - مهرآران از تأمین ۲۵ هزار تن مواد اولیه ورق لوله مورد نیاز پروژه خط لوله بندرعباس – مهرآران و همچنین تزریق منابع مالی مورد نیاز به این پروژه خبرداد.

علی خانی‌پور در این باره گفت: تأمین مواد اولیه ورق (تختال) و به تبع آن تامین به موقع لوله یکی از مشکلات مهم این پروژه بوده است که دلایلی نظیر عدم عرضه تختال مورد نیاز از جانب سازنده، تخصیص ظرفیت و سهمیه برای متقاضیان متعدد وهمچنین عدم امکان تامین منابع مالی مورد نیاز آن از جانب پیمانکار با توجه به افزایش ناگهانی قیمت فولاد در بازارهای جهانی، موجب کندی در بخش سفارش گذاری کالا می باشد.

وی افزود: با حضور مهندس احمدی، مدیرعامل محترم شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران و پشتیبانی ایشان، منابع مالی مناسبی به پروژه تزریق شد و همچنین روند تامین و تخصیص آن سرعت گرفت که خوشبختانه باعث به روز شدن صورت وضعیت های معوق پروژه شد.

مجری پروژه احداث خط لوله بندرعباس - مهرآران تاکید کرد: که در پی بازدیدهای دوره ای و تصمیم گیری های قاطع مدیر عامل شرکت ملی مهندسی وساختمان نفت ایران، گام های اساسی برای رفع مشکلات و تنگناهای این پروژه برداشته شد. افزون بر این طی برگزاری جلسات و توافق با پیمانکاران و همچنین تامین‌کنندگان و شرکت های تولید کننده (فولاد مبارکه و فولاد اکسین)، حدود ۱۰7 هزارتن سهمیه مواد اولیه برای کل پروژه‌ها دریافت شد که ۲۵ هزار تن از آن درماه جاری به این پروژه اختصاص دارد و حدود 16 هزارتن نیزدرماه آتی سفارش گذاری خواهد شد که در صورت تحقق آن کل مواد اولیه مورد نیاز در بخش لوله پروژۀ خط لوله بندرعباس - مهرآران تامین می گردد.

خانی‌پور گفت: با توجه به تأخیرات حادث شده در تامین لوله‌ها، برنامه زمان‌بندی این پروژه با تأخیر مواجه شده بود که پس از تامین منابع مالی و کالا، برنامه زمان‌بندی بازنگری شده‌ای با عنوان برنامه جبرانی جهت تسریع و فشرده سازی فعالیت ها تدوین و تهیه شده است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ۵ هزار تن از ورق های ساخته شده این طرح در شرکت فولاد اکسین و ۱۰ هزار تن نیز در گمرک است که مقدمات ترخیص و حمل آن در جریان است و از اواخر دیماه به سمت کارخانه لوله سازی حمل خواهد شد.

خانی پور بابیان لزوم و اهمیت همزمانی اتمام این پروژه (گستره یک) با گستره های دو و سه، از برگزاری جلسات مشترک مدیریتی و کارشناسی سه گستره به صورت دوره ای جهت شناسایی و حل مشکلات مشترک خبر داد.

ایشان درخاتمه ابراز امیدواری کرد درصورت عدم بروز مشکل در کارخانه های سازنده و عدم توقف تولید، تا پایان تیرماه سال آینده کلیه لوله ها به محل پروژه حمل شده و شاهد اتمام زود هنگام پروژه خواهیم بود.

پروژه احداث خط لوله بندرعباس - مهرآران، گستره یک از طرح احداث خط لوله بندرعباس – سیرجان -رفسنجان است که باهدف انتقال روزانه۳۰۰ هزار بشکه فرآورده های نفتی شامل بنزین، نفت سفید و گازوئیل از پالایشگاه ستاره خلیج فارس به مرکز کشور در حال انجام است.

 

 

 ثبت دیدگاه ها

نام و نام خانوادگی: پست الکترونیک:
نظرات: *
کد امنیتی: *
تمام حقوق این پایگاه محفوظ و متعلق به شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران می باشد